GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat + ströare 9399011

nr 939 9011

Anita Nylund

(f. 1931), Sverige

Fat + ströare, Anita Nylund (f. 1931), höjd: 15, längd: 37, Bla Familjen Pepparsson

Kondition: slitage, skador

Anita Nylund, svensk målare, keramiker och designer, född 1931.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 2 februari 2015
kl 19:17:40

30/1 16:26:12 1      Vinnande bud

Anita Nylund

Läs mer om Anita Nylund